Pomiary i badania natężenia ruchu drogowego

Dlaczego warto wykonać pomiary natężenia ruchu drogowego?

Pomiary ruchu wykonywane są w celu pozyskiwania danych o ruchu, które niezbędne są m.in. do celów projektowych, planistycznych, aktualizacji programów sygnalizacji świetlnej czy też wynikają z odpowiednich przepisów i rozporządzeń (np. pomiary ruchu na przejazdach kolejowych czy Generalny Pomiar Ruchu).

ekspresowo Wycenimy twoje zlecenie!

Każde zlecenie wyceniamy indywidualnie.
Skontaktuj się z nami i uzyskaj szybką wycenę.

 Gwarantujemy konkurencyjne ceny!

Metoda pomiarów natężenia ruchu drogowego
zebra projekty

Wykonujemy pomiary natężenia ruchu drogowego metodą wideo rejestracji. Pomiary natężenia ruchu najczęściej wykonuje się z określeniem struktury rodzajowej tj. ilości pojazdów poszczególnych kategorii wraz z strukturą kierunkową – określenie ilości pojazdów poruszających się w określonych kierunkach.

Prawidłowo wykonane pomiary ruchu drogowego są podstawą do przeprowadzenia badań i analiz dotyczących przepustowości skrzyżowań z sygnalizacją świetlną.

Pomiar natężenia ruchu – więcej informacji

Zebranie szczegółowych informacji dot. natężenia ruchu to proces, który trwa zazwyczaj kilka dni roboczych. Nasi specjaliści pracują w terenie i dokonują pomiarów natężenia za pomocą specjalnie przygotowanych kamer rejestrujących ruch na danym odcinku drogi lub skrzyżowania. Otrzymane wyniki są dokładnie opisywane. W dalszej kolejności następują prace nad pomiarami uzupełniającymi uzyskane dane. Nasi klienci otrzymują finalny produkt w postaci szczegółowego raportu z wykonanych pomiarów.

Prawidłowo wykonane pomiary natężenia ruchu drogowego są źródłem informacji dla projektantów o tym, w jaki sposób należy wykonać projekt organizacji lub reorganizacji ruchu na danym odcinku trasy.

Wybierz Zebra Projekt. Wykonujemy profesjonalne pomiary natężenia ruchu w dobrej cenie!

Skontaktuj się z nami

Masz pytania odnośnie usług projektowych Zebra lub chcesz wycenić projekt organizacji ruchu?

 Skorzystaj z naszego wygodnego formularza kontaktowego. Na Twoje zapytanie odpowiemy najszybciej jak to możliwe. 

Social media