Projekt czasowej organizacji ruchu

Zajmujemy się tworzeniem kompletnych dokumentacji projektowych w zakresie czasowej organizacji ruchu drogowego:

Nasze usługi obejmują Organizację ruchu drogowego na drogach kategorii:

ekspresowo Wycenimy twoje zlecenie!

Każde zlecenie wyceniamy indywidualnie.
Skontaktuj się z nami i uzyskaj szybką wycenę.

 Gwarantujemy konkurencyjne ceny!

TYMCZASOWA ORGANIZACJA RUCHU DROGOWEGO​

Projekty Organizacji Ruchu Drogowego wykonywane są w pełnym zakresie w zależności od potrzeb Zamawiającego, jak np:

Skorzystaj z naszych usług!

Zależy Ci na profesjonalnym i kompleksowym podejściu do projektów związanych z organizacją ruchu drogowego? Wybierz usługi Zebra Projekty – gwarantujemy jakość i konkurencyjne ceny. 

Czym jest tymczasowa organizacja ruchu?

Tymczasowa organizacja ruchu lub inaczej, czasowa organizacja ruchu, jak sama nazwa wskazuje – są to przejściowe rozwiązania polegające na reorganizacji ruchu drogowego, zwykle związane z wykonywanymi pracami na danym odcinku jezdni. Tymczasowa organizacja ruchu objawia się przede wszystkim:

  • tymczasowym oznakowaniem poziomym danego odcinka drogi,
  • tymczasowym oznakowaniem pionowym danego odcinka drogi,
  • tymczasową sygnalizacją świetlną,
  • innym tymczasowym oznakowaniem drogi w postaci np. ogrodzeń ochronnych.

Działania związane z reorganizacją ruchu drogowego najczęściej powodują ograniczenie prędkości, zwężenie pasa ruchu, zmianę jego kierunku lub całkowicie wycofują trasę z obiegu, wyłączając tym samym możliwość przemieszczania się po niej pojazdów. Dlatego dosyć często z czasową organizacją ruchu wiążą się również objazdy danej części trasy.

Potrzebujesz projektu czasowej organizacji ruchu? Zaufaj specjalistom z Zebra Projekty! Gwarantujemy skuteczne dobranie odpowiednich rozwiązań, które zapewnią najlepszą przepustowość pojazdów na zadanym odcinku drogi. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie organizacji ruchu drogowego. Pomagamy w dopełnieniu wszelkich formalności. Skontaktuj się z nami już teraz.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania odnośnie usług projektowych Zebra lub chcesz wycenić projekt organizacji ruchu?

 Skorzystaj z naszego wygodnego formularza kontaktowego. Na Twoje zapytanie odpowiemy najszybciej jak to możliwe. 

Social media

Prace budowlane a czasowa organizacja ruchu drogowego

Jeżeli planowane prace budowlane będą w sposób ciągły zajmowały pas drogowy lub jego część, wymagany będzie projekt tymczasowej organizacji ruchu drogowego. Dotyczy to zarówno remontów dróg lub chodników, ale także prac prowadzonych bezpośrednio przy jezdni. Przykładowo, prowadzone prace budowlane na wysokości często wymagają wyłączenia części jezdni z ruchu samochodowego. Jest to konieczne ze względu na niebezpieczeństwo związane z możliwością uszkodzenia mienia lub narażenia na uszczerbek zdrowia uczestników ruchu przez przedmioty spadające np. z dachu budynku.

Dotyczy to również osób prywatnych, które wykonują inwazyjne dla ruchu drogowego prace budowalne lub remontowe przy swoich posesjach.

Planujesz prace budowlane i nie masz projektu czasowej organizacji ruchu? Skorzystaj z naszych usług!

Czasowa organizacja ruchu drogowego – inne przypadki

Tymczasowa organizacja ruchu nie dotyczy tylko i wyłącznie wykonywanych prac remontowych czy budowlanych na danym odcinku drogi. Projekt czasowej organizacji ruchu drogowego będzie wymagany również w przypadku zajęcia części pasa ruchu na rzecz np. prowadzenia działalności gospodarczej lub przeprowadzenia wydarzenia kulturalnego. Przykładowo, restauracja chcąca wykorzystać niewielką część pasa ruchu do zbudowania na nim letniego ogródka dla klientów, będzie musiała, wraz z wymaganymi dokumentami, przedstawić projekt czasowej organizacji ruchu dla tej części pasa drogowego.

Poszukujesz rzetelnej firmy dostarczającej rozwiązania w zakresie organizacji ruchu? Wybierz usługi projektowe Zebra i dołącz do grona zadowolonych klientów!